Forum Dobrego Prawa

• Layout
    • Font

Konsultacje toruńskiego Programu Współpracy

Do 29 października 2020 roku trwają konsultacje projektu Programu Współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2021 roku. Tekst projektu można pobrać tutaj->>. Toruńska RDPP należy do najaktywniejszych w regionie. Osoby chętne do spotkania i rozmowy o projekcie (a jest o czym rozmawiać!) zapraszamy na śniadanie pozarządowe w czwartek 22 X od godz. 9.00, które z racji pandemicznych odbędzie się w formie zdalnej. Link do spotkania znajduje się pod tym odnośnikiem->>.

Szczegółowe informacje o konsultacjach projektu Programu znajdują się na stronie orbitorun.pl

data publikacji: 21.10.2020

Diagnoza potrzeb ekonomii społecznej w regionie

ROPS w Toruniu przygotowuje strategię rozwoju ES na najbliższe lata. Powstała robocza wersja diagnozy, można się z nią zapoznać pod tym linkiem->>. Zapraszamy do lektury, a o uwagi prosimy do czwartku 22 października (mailem na adres: rzecznictwo@federacja-ngo.pl lub bezpośrednio do Małgorzaty Kowalskiej z CISTOR-u).

data publikacji: 16.10.2020

Wojewódzka Strategia Polityki Społecznej do roku 2030

Projekt Strategii jest opracowywany przez Zespół, w którego skład wchodzi czworo przedstawicieli organizacji pozarządowych:

• Anna Leszczyńska – Przewodnicząca Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Kujawsko-Pomorskiego;
  • Wojciech Przybysz – Prezes Stowarzyszenia Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka w Toruniu,
  • Przemysław Kamycki – Prezes Zarządu 4ES Non Profit Sp. z o. o. w Toruniu,
  • Iwona Sugalska – Prezes Lokalnej Grupy Działania Miasta Brodnicy.

Prace Zespołu prowadzi ROPS w Toruniu. Do 30 października 2020 roku zbierane są uwagi i propozycje do Strategii, najprawdopodobniej w ramach opracowywania diagnozy – informacja wraz z formularzem zgłaszania uwag dostępna jest tutaj->>.

A raporty z realizacji Strategii Polityki Społecznej do roku 2020 można naleźć tutaj->>.

data publikacji: 09.10.2020

Nowa RDPP we Włocławku

W skład Rady V kadencji weszło 9 przedstawicieli organizacji pozarządowych:

Katarzyna Balcer (Fundacja „Samotna Mama”),
Jerzy Chudziński (PTTK),
Monika Jabłońska (Fundacja na Rzecz Rozwoju KSW „Vladislawia”),
Jarosław Marciniak (Klub Sportowy AQUA),
Grażyna Pawłowska (Stowarzyszenie „Starówka”),
Justyna Rykowska (Stowarzyszenie OLIGO),
Jan Schwarz (Stowarzyszenie „Eurointegracja”),
Andrzej Walczak (Stowarzyszenie LGD Miasto Włocławek),
Czesław Zarzeczny (Stowarzyszenie Włocławski Uniwersytet Seniora).

Pierwsze spotkanie Rady odbędzie się w II połowie listopada 2020 roku.

Więcej informacji: tutaj->>.

data publikacji: 01.10.2020

Powołano RDPP w Żninie

Rada została powołana 3 września 2020 roku. Ze strony pozarządowej wchodzą do niej: Włodzimierz Dolaciński, Piotr Strzałka, Elżbieta Horka, Marek Kozłowski, Ryszard Jułga, Barbara Lisiecka, Katarzyna Rodziewicz.

Z pełnym składem Rady można zapoznać się tutaj->>.

Pierwsze spotkanie Rady planowane jest na 13 października 2020 roku.

data publikacji: 16.09.2020

Wieloletni Program Współpracy – skład Zespołu

Rozpoczynają się prace nad „Wieloletnim programem Współpracy Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z Organizacjami Pozarządowymi na lata 2021-2025”. Projekt zostanie wypracowany w Zespole, w którym zasiada 10 przedstawicieli III sektora. Pięcioro z nich wskazał Sejmik Organizacji Pozarządowych, zaś druga piątka została wyłoniona na drodze otwartych wyborów. Zespół rozpocznie działalność jeszcze we wrześniu.

Z ramienia Sejmiku NGO:

• Jolanta Pisarska-Bitowt (Akcja Zdrowie)
  • Piotr Marach (Stowarzyszenie Marmel)
  • Daniel Brożek (Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Kujawsko-Pomorski Odział Regionalny)
  • Ilona Borowska (Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kijewo Królewskie)
  • Ewa Klimaszewska-Antos (Fundacja Nieustającej Pomocy)

Na drodze wyborów:

• Joanna Gus (Fundacja Platon im. Kuby Rumińskiego)
  • Bartosz Paduch (Fundacja na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Arkadia” w Toruniu)
  • Sylwia Żulewska (Fundacja Emic)
  • Wacław Szramowski (Spółdzielnia Socjalna „PERSPEKTYWA”)
  • Renata Kwiatkowska (Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Podaj Rękę” w Obrowie)

data publikacji: 14.09.2020

Aby zapoznać się ze starszymi informacjami kliknij TUTAJ->>.