Forum Dobrego Prawa

• Contrast
    • Layout
    • Font

Konsultacje toruńskiej strategii rozwiązywania problemów społecznych

Do 23 kwietnia 2021 roku trwają konsultacje Strategii rozwiązywania problemów społecznych dla Miasta Torunia na lata 2021 – 2027.

Ze szczegółami można zapoznać się tutaj->>.

data publikacji: 01.04.2021

Sprowozdanie z działalności wojewódzkiej RDPP w roku 2020

Pod tym linkiem->> można przeczytać czym Rada zajmowała się w 2020 roku. Przede wszystkim był to udział w procesie tworzenia nowej Strategii Rozwoju Województwa. Ważny był także temat regrantingu. Podjęto również kwestię nowych form wsparcia dla NGO jako łagodzenie skutków pandemii.

data publikacji: 31.03.2021

Konsultacje wojewódzkiej strategii na rzecz osób z niepełnosprawnościami

Do 8 kwietnia 2021 roku można konsultować projekt „Programu działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego do 2030 roku” [plik->>]. Opublikowano także osobny dokument – „Kompleksową diagnozę sytuacji osób z niepełnosprawnościami na terenie województwa kujawsko-pomorskiego” [plik->>].

Konsultacje prowadzone są w starej formie z wykorzystaniem formularza->>, który należy przesłać mailem lub pocztą do Urzędu.

Ale można wziąć w nich udział także za pośrednictwem portalu stacja-konsultacja->>.

data publikacji: 16.03.2021

Spotkanie KM

W dniu 11 marca 2021 roku odbędzie się – w formie zdalnej – spotkanie Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Z agendą można zapoznać się  pod tym linkiem->>.

data publikacji: 10.03.2021

Konsultacje wieloletniego programu współpracy

Do 15 lutego 2021 roku trwają konsultacje wieloletniego programu współpracy samorządu województwa z NGO na lata 2021-2025. Można wziąć w nich udział za pośrednictwem stacji-konsultacji->>.

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Biura Współpracy pod tym linkiem->>.

data publikacji: 04.02.2021

Ostatnie dni naboru do gremiów ogólnopolskich

W pierwszych dniach lutego kończą się nabory reprezentantów III sektora do:

1. Rady Działalności Pożytku Publicznego (do obsadzenia są dwa miejsca w ramach naboru uzupełniającego) – zgłoszenia do 1 lutego;
  2. Komisji ds. Kampanii Społecznych w Telewizji Polskiej S.A. – zgłoszenia do 3 lutego;
  3. Zespołu Monitorującego Program Gwarancje dla Młodzieży – zgłoszenia do 3 lutego.

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej RDPP pod tym linkiem->>.

data publikacji: 26.01.2021

Nowa członkini wojewódzkiej RDPP

W rezultacie przeprowadzonego naboru uzupełniającego, nowa członkinią Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Działalności Pożytku Publicznego została pani Ilona Borowska, reprezentująca Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Kijewo Królewskie.

Oficjalna informacja dostępna jest pod tym linkiem->>.

data publikacji: 18.01.2021

Nabór do Rady NIW

Do 31 stycznia 2021 roku można zgłaszać kandydatów na członków Rady Narodowego Instytutu Wolności.

Szczegółowe informacje znajdują na stronach Komitetu Do Spraw Pożytku Publicznego.

data publikacji: 30.12.2020

Nowy skład Regionalnego Komitetu Ekonomii Społecznej

W dniu 30 października 2020 roku powołany został Komitet na kadencję 2020-2023. Z treścią Zarządzenia i listą członków można zapoznać się tutaj->>.

W skład Komitetu weszli przedstawiciele organizacji członkowskich Federacji: Małgorzata Kowalska (CISTOR), Iwona Borkowska (Stowarzyszenie Gineka), Sławomir Bakalarz (ECWM), Łukasz Broniszewski (Fundacja Stabilo).

data publikacji: 05.11.2020

Konsultacje toruńskiego Programu Współpracy

Do 29 października 2020 roku trwają konsultacje projektu Programu Współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2021 roku. Tekst projektu można pobrać tutaj->>. Toruńska RDPP należy do najaktywniejszych w regionie. Osoby chętne do spotkania i rozmowy o projekcie (a jest o czym rozmawiać!) zapraszamy na spotkanie w środę 28 X od godz. 14.00, które z racji pandemicznych odbędzie się w formie zdalnej. Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy członków RDPP, wezmą w nim udział przedstawiciele Urzędu Miasta. Zgłoszenia pod tym odnośnikiem->>.

data publikacji: 27.10.2020

Aby zapoznać się ze starszymi informacjami kliknij TUTAJ->>.