Trzy nowe linie finansowe na wsparcie NGO (do konsultacji)

4 paź 2018

Regulaminy kolejnych trzech konkursów na rozwój organizacji można od dziś przez najbliższe 10 dni komentować i opiniować. Tym razem do konsultacji trafiły planowane konkursy na „wsparcie doraźne NGO”, „rozwój think-tanków obywatelskich” i „rozwój organizacji strażniczych”. Wszystkie są elementami Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich (PROO).

Narodowy Instytut Wolności (NIW) zakończył 01 października br. konsultacje regulaminu konkursu na rozwój instytucjonalny organizacji pozarządowych (pisaliśmy o tym tutaj >>), a już od dziś ruszyły konsultacje kolejnych trzech regulaminów. Wszystkie dokumenty NIW konsultuje poprzez serwis stacja-konsultacja.pl. Oprócz regulaminu komentować można także wzory wniosków, kartę oceny formalnej i kartę oceny merytorycznej.

Konkurs „Wsparcie doraźne - Edycja 2018” (Priorytet 5 PROO)
Konkurs zakłada udzielanie dotacji na pokrycie wydatków wynikających z nagłych potrzeb organizacji oraz pokrycie kosztów uczestnictwa przedstawicieli organizacji w wydarzeniach z życia publicznego. Dotacje udzielana będą na okres do 31 grudnia 2018 roku i przekazywane w formie jednorazowej transzy w wysokości do 10 tys. zł (bez konieczności wniesienia wkładu własnego). Rozliczenie dotacji będzie wymagało potwierdzenia zrealizowania zaplanowanych działań.

Konkurs „Rozwój instytucjonalny think tanków obywatelskich - Edycja 2018” (Priorytet 4 PROO)
Konkurs przewiduje dotacje na pokrycie wydatków związanych ze wsparciem inicjatyw służących rozwojowi instytucjonalnemu think-tanków – organizacji obywatelskich o profilu analityczno-badawczym, nie działających dla zysku (non-profit) i funkcjonujących na marginesie formalnych procesów politycznych (zarówno na poziomie ogólnopolskim, jak i regionalnym). Dotacje udzielane będą na okres do 24 miesięcy w wysokości do 300 tys. zł (bez wkładu własnego). Rozliczenie następować będzie przez rezultaty (za pomocą metody kwoty ryczałtowej).

Konkurs „Rozwój instytucjonalny lokalnych organizacji strażniczych i mediów obywatelskich - Edycja 2018” (Priorytet 3 PROO)
Konkurs wesprze działania statutowe organizacji strażniczych i mediów obywatelskich oraz rozwój instytucjonalny tych organizacji, w tym budowanie stabilnych podstaw ich dalszego funkcjonowania, tworzenie perspektywicznych planów działania i finansowania, podnoszenie standardów pracy i zarządzania organizacją. Dotacja udzielana będzie na okres do 24 miesięcy w wysokości od 20 tys. zł do 200 tys. zł (bez konieczności wniesienie wkładu własnego). Dotacja będzie rozliczana przez rezultaty, za pomocą metody kwoty ryczałtowej.

Uwagi do dokumentów można zgłaszać do 14 października 2018 roku.

Informacja o rozpoczęciu i zasadach konsultacji na stronie Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego - Narodowy Instytut Wolności  >>.