Stowarzyszenie CISTOR dołącza do Federacji

12 lis 2012

Do grona Członków Federacji dołączyła toruńska organizacja „CISTOR Stowarzyszenie Partnerstwo Społeczne”.

„CISTOR SPS” koncentruje się na niesieniu różnorodnych form pomocy osobom potrzebującym, głównie z grup zagrożenia wykluczeniem społecznym – realizuje działania na rzecz tych grup w zakresie socjalnym, społecznym, kulturalnym, edukacyjnym i zawodowym. Stowarzyszenie jest jednym z najaktywniejszych toruńskich podmiotów pozarządowych. Działa również na rzecz III sektora oraz na rzecz rozwoju ekonomii społecznej. Wyrazem tej działalności jest m.in. realizacja tzw. innowacyjnych projektów – jednego poświęconego tworzeniu „Funduszu Pożyczkowego Ekonomii Społecznej” w województwie kujawsko-pomorskim oraz drugiego zorientowanego na stworzenie programu współpracy Gminy Miasta Toruń z podmiotami ekonomii społecznej.

„CISTOR Stowarzyszenie Partnerstwo Społeczne” zostało wyróżnione przez Kujawsko-Pomorską Federację Organizacji Pozarządowych znakiem jakości „Organizacja sprawdzona” w I edycji certyfikacji w 2012 roku.