Siedem akcji wolontariatu szkolnego - wyniki konkursu

18 paź 2024

No i wybraliśmy! Spośród dwudziestu zgłoszeń akcji wolontariatu szkolnego, nasza komisja oceniająca wybrała siedem inicjatyw, na które przeznaczyła dofinansowania do 1.100,00 zł (w sumie blisko siedem tysięcy złotych). Przy wsparciu grantowym z Federacji uczennice i uczniowie kujawsko-pomorskich szkół przeprowadzą akcje wolontariackie w Bydgoszczy, Dąbrowie, Janikowie, Toruniu i Włocławku.

Jak co roku, wspieramy inicjatywy wolontariatu szkolnego. Tym razem otrzymaliśmy bardzo dużą liczbę propozycji, ale też mieliśmy najwyższą dotychczas pulę nagród (7,7 tys. zł). Akcja wolontariatu szkolnego to pomysł uczniów/szkoły w zakresie wolontariatu, którego dodatkowym elementem są działania z zakresu upowszechniania wolontariatu, a zgłoszeń w konkursie mogą dokonywać tylko zespoły – dwoje lub więcej wolontariuszy wraz z opiekunem wolontariuszy (nauczycielem).

Lista laureatów tegorocznej edycji konkursu:

Serdecznie gratulujemy! A Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w konkursie!
Autorkom i Autorom wniosków złożonych w konkursie prześlemy karty oceny ich aplikacji do najbliższego poniedziałku, 21 października.

Informujemy również, że dla Laureatek i Laureatów konkursu zaplanowaliśmy dwa spotkania zdalne (termin do wyboru) poświęcone zasadom finansowania i rozliczania akcji wolontariackich. Prosimy o zaplanowanie udziału w jednym z dwóch proponowanych terminów. Link do spotkania prześlemy mailowo:

pierwszy termin: 23 października 2024, godz. 09:30-10:30,
drugi termin: 24 października 2024, godz. 16:30-17:30

Konkurs realizujemy wspólnie z Pomorską Fundacją Rozwoju, Kultury i Sztuki z Torunia.