Samoocena – rozwój – dobre usługi

Samoocena – rozwój – dobre usługi

Samoocena – rozwój – dobre usługi

W organizacjach dość regularnie zadajemy sobie pytanie o plany na najbliższe miesiące i lata, ale równie często zastanawiamy się nad wprowadzeniem nowych rozwiązań, narzędzi czy pomysłów do działań naszych organizacji. Dla tych, którzy szukają takich pomysłów i rozwiązań, jak i dla tych, którzy mają konkretne plany i zastanawiają się nad ich wprowadzeniem, mamy propozycję pn. Samoocena – rozwój – dobre usługi.

Przygotowaliśmy przedsięwzięcie, w którym wspieramy rozwój stowarzyszeń i fundacji współpracując indywidualnie z organizacjami w odniesieniu do ich planów i pomysłów. Mamy środki i możliwości, aby pomóc w skonkretyzowaniu planów organizacji, wesprzeć w tworzeniu nowych rozwiązań, które organizacja chce zaproponować swoim odbiorcom i wreszcie wspomóc w realizacji tych rozwiązań. Propozycja adresowana jest do stowarzyszeń i fundacji, które aktywne są w obszarze „włączenie społecznego” lub „rynku pracy”.

Zgodnie z tytułem, propozycje przedsięwzięcia dotyczą trzech elementów:

* samooceny – każdej organizacji pomagamy w samoocenie i podsumowaniu jej działalności, aby wyciągnąć wnioski dla dalszej pracy, przygotować plan rozwojowy i podjąć wyzwania, które organizacja sobie stawia,
* rozwoju – pomagamy planować działalność organizacji, przemyśleć potrzeby kompetencyjne kadry organizacji, finansujemy udział w szkoleniach, warsztatach, doradztwie, superwizji, wspieramy sieciowanie z innymi organizacjami,
* dobrych usług – wspieramy wprowadzenie w organizacjach narzędzi, rozwiązań i pomysłów, które pozwolą na rozwijanie, ulepszania i dostosowanie propozycji organizacji dla grup odbiorców dla których działa.

Z każdą organizacją pracujemy indywidualnie, szukamy rozwiązań dla niej, w zależności od jej potrzeb i… marzeń.

Udział w naszych propozycjach jest bezpłatny.
Chcesz porozmawiać o udziale? Zadzwoń do nas: 56 652 23 56 lub napisz: federacja@federacja-ngo.pl

---
Dodatkowe informacje:
1. Informacja o zgodności projektu z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych,

2. Regulamin rekrutacji i udziału w projekcie (bez załączników)

3. Załączniki do Regulaminu:
Załącznik nr 1. Dokument oddelegowania do udziału z ramienia organizacji pozarządowej - wersja .pdf (wzór) >> / wersja edytowalna >>
Załącznik nr 2. Deklaracja uczestnictwa wraz z formularzem danych uczestniczki/uczestnika - wersja .pdf (wzór) / wersja edytowalna >>
Załącznik nr 3. Klauzula informacyjna Instytucji Zarządzającej programem FERS 2021-2027
Załącznik nr 4. Klauzula informacyjna Instytucji Pośredniczącej
 
- - - - -
Podstawowe dane o projekcie
Celem projektu jest podniesienie jakości i dostępności usług dostarczanych przez organizacje pozarządowe z pięciu województw dzięki przeprowadzeniu działań wspierających 400 przedstawicielek i przedstawicieli organizacji w zakresie umiejętności planowania długofalowego, zwiększania kompetencji niezbędnych do świadczenia usług oraz przez stworzenie przestrzeni do współpracy w okresie realizacji projektu od 01.2025 do 12.2026.
Projekt opiera się na mechanizmie podnoszenia jakości i dostępności usług dostarczanych przez NGO. Mechanizm ten tworzy organizacjom warunki do przeprowadzenia samooceny działalności, stanowiącej punkt wyjścia do przygotowania planów rozwojowych (strategicznych) w oparciu o zdiagnozowane potrzeby i skonkretyzowane marzenia organizacji i ich kadr. Samoocena prowadzona jest w oparciu o autorskie narzędzie Federacji sprawdzone w działalności kilkunastu organizacji pozarządowych o różnej wielkości i charakterze. W kolejnym kroku, projekt pozwala organizacjom na realizację ich planów, oferując formy wsparcia służące podnoszeniu jakości zarządzania, organizacji i świadczenia usług. Oferuje m.in. działania edukacyjne w formie szkoleń i warsztatów, superwizję, wsparcie ekspertów, wizyty merytoryczne w innych podmiotach i warunki do nawiązywania kontaktów i podejmowania współpracy.
W projekcie uczestniczy 400 osób, reprezentantek i reprezentantów organizacji pozarządowych działających w obszarach włączenia społecznego i/lub rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim, lubuskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim. W wyniku udziału, organizacje przeprowadzą samoocenę działalności, stworzą plany rozwojowe i wdrożą konkretne elementy tych planów, a co za tym idzie podniosą jakość zarządzania i świadczenia usług dla obecnych i przyszłych grup odbiorców.
Projekt realizowany jest przez partnerstwo czterech organizacji pozarządowych: Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych (Partner wiodący), CISTOR Stowarzyszenia Partnerstwo Społeczne (Toruń), Fundacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Arkadia" (Toruń) i Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci Niepełnosprawnych Daj Szansę (Toruń).
Projekt „Samoocena – rozwój – dobre usługi” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach Działania 4.12 programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Wartość projektu: 1.990.348,62 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 1.642.435,68 zł


© 2010-2024 Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych

Projekt i realizacja

© 2010-2024 Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych

Projekt i realizacja

© 2010-2024 Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych

Projekt i realizacja