Aktualności

2013-12-09 Poznaj zdanie innych i też zabierz głos

Wypowiedziałeś się już co zrobić z unijnymi pieniędzmi w najbliższych latach? Jeśli nie – zobacz co proponują inni. Federacja ujawnia zgłoszone przez nią uwagi do projektu Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. I zachęca by z uwag tych skorzystać.

– To naprawdę ważne konsultacje, bo służą zaplanowaniu działań na najbliższe siedem lat – mówi Jan M. Grabowski z Federacji. – Ze swojej strony zgłosiliśmy dużo uwag – zbieraliśmy je na zorganizowanym w tym celu spotkaniu, jak i poprzez nas system konsultacji. Zakładamy, że będą inspirujące i pomocne dla innych organizacji – dodaje.

Wśród uwag Federacji znalazły się konkretne przykłady rozwiązań, które warto wspierać z unijnej kasy, postulaty związane z umożliwieniem dostępu do unijnych środków jak największej liczbie organizacji, jak i uwagi do konkretnych zapisów, które znalazły się w obecnej wersji dokumentu. Z materiałem tym zapoznać się można tutaj >>>. Warto też poznać uwagi i postulaty zgłoszone do RPO 2014-2020 przez przedstawicieli NGO w zaangażowanych w grupie roboczej ds. powstania programu (tutaj >>>).

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjmuje uwagi w konsultacjach RPO do 12. grudnia br.