Aktualności

2015-02-26 Pomóż przygotować pomysł na rozwój wolontariatu

Grupa mieszkańców Solca Kujawskiego pracuje nad lokalnym pomysłem rozwoju wolontariatu. Dzięki ich aktywności powstała koncepcja, która trafiła właśnie do ogólnych konsultacji. Zachęcamy do zapoznania się z tym materiałem i do wyrażenia opinii.

Od listopada 2014 roku do lutego 2015 roku ponad 20-osobowa grupa mieszkańców Solca Kujawskiego (przedstawiciele NGO i instytucji lokalnych, wolontariusze, nauczyciele i uczniowie) przygotowywała "pomysł na wolontariat w Solcu Kujawskim" (pisaliśmy o tym>>>). Teraz, koncepcja rozwoju wolontariatu w Solcu Kujawskim trafiła do konsultacji społecznych na prowadzonej przez Federację platformie www.stacja-konsultacja.pl.

Materiał, na 10 stronach, opisuje całość pomysłu, jak też zawiera pytania i wątpliwości, na które organizatorzy konsultacji chcą uzyskać odpowiedzi od uczestników konsultacji. Zachęcamy do wypowiadania się, komentowania i proponowania rozwiązań!

Informacja o pracach nad koncepcją i o badaniach, które były punktem wyjścia do tych prac, znajduje się w prezentacji >>>

Konsultacje trwają do 16 marca 2015 roku. Link do konsultacji >>>