Aktualności

2017-11-13 Organizacje organizacjom - warsztaty i dyskusja dla NGO we Włocławku

Serdecznie zapraszamy na trzecie spotkanie dla organizacji pozarządowych z regionu, które organizujemy pod wspólnym tytułem "Organizacje organizacjom – jak rozwijać nasze NGO". Tym razem, zapraszamy na spotkanie we Włocławku - zaplanowaliśmy je na 27 listopada br. (poniedziałek).

Organizacje pozarządowe mają niewiele możliwości wspólnych spotkań, na których mogą wymieniać się doświadczeniami z funkcjonowania organizacji czy radzenia sobie z trudnościami w codziennych działaniach. Dlatego organizujemy takie spotkania w Bydgoszczy (mamy jeszcze wolne miejsca), w Toruniu (nie mamy już wolnych miejsc) i we Włocławku. Na spotkanie we Włocławku rozpoczynamy właśnie rekrutację.

Każde ze spotkań adresowane jest do osób zaangażowanych w działalność pozarządową, które szukają pomysłów na rozwój organizacji, na budowanie zespołowej odpowiedzialności za organizację, na włączenie w działania organizacji większej liczby osób. Spotkania moderować będą liderki kujawsko-pomorskich NGO związanych z Federacją, które podzielą się doświadczeniami samooceny organizacji i wpływu samooceny na działalność ich NGO (samoocena to nieskomplikowane rozwiązanie, które można zastosować w każdej organizacji bez względu na jej rodzaj i wielkość). Spotkania trwają od 10:00 do 15:00, a poza ciekawą tematyką i okazją do dyskusji zapewniamy także materiały szkoleniowe oraz poczęstunek (lunch).

Spotkanie we Włocławku ma także drugą, dodatkową część - Włocławek będzie pierwszym miastem, w którym Federacja zaprezentuje pomysł na kampanię filantropijną na rzecz organizacji regionu, która powstaje przy udziale organizacji i instytucji województwa kujawsko-pomorskiego. Założenia kampanii będzie można skonsultować w dyskusji bezpośrednio po prezentacji założeń kampanii i tym samym wpłynąć na kształt pomysłu.

Zapraszamy na spotkania:
* w Bydgoszczy – 21 listopada 2017 roku w siedzibie Fundacji Wiatrak przy ul. Bołtucia 7
[tu zapiszesz się na spotkanie w Bydgoszczy >>]
* we Włocławku – 27 listopada 2017 roku w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Żabiej 12a.
[tu zapiszesz się na spotkanie we Włocławku >>]

Do udziału w spotkaniu zapraszamy osoby zaangażowane w działania organizacji pozarządowych – liderów, członków, pracowników i wolontariuszy. Warunkiem udziału jest wypełnienia zgłoszenia (link powyżej). Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.


Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków
Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.