Aktualności

2023-03-06 Narzędzia rozwijania wolontariatu w szkołach (szkolenia)

Jak rozwijać wolontariat w szkole? Skąd pozyskiwać środki na działania? Jakie najważniejsze wymagania formalno-prawne spełnić organizując wolontariat w szkole? I jak motywować uczniów do aktywności? Między innymi na te pytania odpowiemy podczas spotkań organizowanych w Inowrocławiu i w Grudziądzu.

Na spotkania zapraszamy nauczycielki i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają od nas m.in. wzory dokumentów przydatne w kwestii organizowania wolontariatu w szkole. W trakcie szkoleń będzie także mowa o naszym konkursie na wsparcie finansowe akcji i inicjatyw przygotowanych przez uczniów (informacje o konkursie tutaj >>) - szkolenie przyda się w przygotowaniu poprawnej aplikacji w konkursie. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

Spotkania odbędą się w dwóch terminach:
* 16 marca 2023 w Inowrocławiu w sali OSiR, al. Niepodległości 4
* 23 marca 2023 w Grudziądzu w Marinie Grudziądz, ul. Portowa 8.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy dopełnić dwóch formalności:
(1) zarejestrować się przez nasz formularz zgłoszeniowy, w którym można wybrać termin szkolenia. Link do formularza zgłoszeniowego >>
(2) oraz zarejestrować się w Systemie Obsługi Wolontariatu Korpusu Solidarności (SOW) - rejestracja i korzystanie z Systemu są darmowe.

Szczegółowy opis szkolenia (program) >>

Zapraszamy!