Na działania społeczne: mini-granty i bony edukacyjne

20 wrz 2024

I wreszcie są! Po dłuższej przerwie wracamy z konkursami, w których przyznajemy środki na inicjatywy prowadzone przez wolontariuszki i wolontariuszy ("mini-granty") oraz na rozwój kompetencji i wiedzy wolontariuszek i wolontariuszy ("bony edukacyjne"). Od dzisiaj do 06 października br. czekamy na Wasze wnioski. Przyznamy co najmniej 4 mini-granty i co najmniej 3 bony edukacyjne.

Dla wolontariuszy i dla organizacji angażujących wolontariuszy mamy dwa przedsięwzięcia, które organizujemy w formie konkursów. Jednym są mini-granty, którymi dofinansujemy pomysły wolontariuszy polegające na przeprowadzeniu inicjatyw na rzecz lokalnych społeczności. Drugim są bony edukacyjne, które służą sfinansowaniu przedsięwzięcia edukacyjnego dla wolontariusza. Uczestnikami konkursów mogą być wolontariuszki i wolontariusze działający indywidualnie lub zespołowo. Mini-granty to środki do 1.100,00 zł, a bony edukacyjne do 900,00 zł.

W każdym konkursie konieczne jest złożenie wniosku z uzasadnieniem i opisem pomysłu. Wnioski są nieskomplikowane, a dla wszystkich którzy mieliby z nimi trudności oferujemy pomoc w ich wypełnieniu - wystarczy do nas napisać: granty@federacja-ngo.pl lub zadzwonić: 56 652 23 56, aby uzyskać wyjaśnienia lub umówić się na konsultację.

Konkurs organizujemy we współpracy z Biurem Programu Korpus Solidarności Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Warszawie.

Rozstrzygnięcia konkursu dokona Komisja Grantowa, którą powołaliśmy w Federacji. Na wnioski czekamy do 06 października br., a wyniki ogłosimy do 13 października br. A już od 14 października można planować działania, które zostaną sfinansowane z grantu lub z bonu. Szczegóły konkursu, a także zasady oceny aplikacji i późniejszego rozliczenia mini-grantów i bonów opisaliśmy w regulaminach, które zamieszczamy poniżej.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

I. Konkurs "Mini-granty na inicjatywy wolontariackie Korpusu Solidarności"
Regulamin konkursu wraz ze wzorem umowy grantowej (wersja .pdf) >>
Formularz zgłoszenia (wersja .pdf) >>
Formularz zgłoszenia (wersja .docx edytowalna) >>