RAPORT I organizacje chcą planować rozwój swojego regionu [listopad 2013 roku]

Raport opisuje działania i sukcesy Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych w procesie powstawania „Strategii Rozwoju Województwa Kujawsko-Pomorskiego do 2020 roku”. Opisane w raporcie zdarzenia to zabiegi Federacji o uwzględnienie organizacji pozarządowych w tworzeniu Strategii, dalej wypracowanie wspólnie z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu metody promocji postulatów NGO oraz udział i skuteczność Federacji w konsultacjach korespondencyjnych (przyjęcie tych uwag przez organizatora konsultacji).

Raport jest kolejnym przykładem działań Federacji, które wymagały „mocnego głosu”, aby zdanie organizacji było słyszalne, a postulaty przyjęte, jak i pokazuje jak skuteczne i efektywne jest zaangażowanie organizacji pozarządowych w planowanie polityk i działań administracji publicznej. Raport analizuje uwagi Federacji do Strategii i wskazuje, które z tych postulatów zostały przyjęte i co ich przyjęcie może oznaczać dla działań NGO w przyszłości.

Raport jest także ciekawym przykładem na wykorzystanie wsparcia prawnego w działaniach monitoringowych i strażniczych.

Raport „I organizacje chcą planować rozwój swojego regionu” [listopad 2013 roku] (plik .pdf, 744 KB)

download icon