Konsultacje z rowerem w tle

15 wrz 2014

Powiat Bydgoski rozpoczął przygotowania do stworzenia programu rozwoju tras rowerowych. Założeniem programu jest powstanie sieci tras atrakcyjnych turystycznie i bezpiecznych dla użytkowników. Przygotowania rozpoczęto od konsultacji z mieszkańcami i gośćmi Powiatu, bo przecież to dla nich trasy są budowane.

W rozmowach z mieszkańcami ma pomóc mapa tras rowerowych ilustrująca istniejące trasy i te, które są planowane – w bliższej i dalszej przyszłości. Uczestnicy mogą przekazać swoją opinię wskazując atrakcje turystyczne, do których warto ułatwić dojazd rowerzystom, miejsca szczególnie niebezpieczne oraz często użytkowane. Mapa jest dostępna na portalu stacja-konsultacja.pl oraz na stronie Powiatu. Opinie można pozostawić do 30 września 2014 roku.

Jednocześnie trwają spotkania w gminach, podczas których urzędnicy rozmawiają  z mieszkańcami i gośćmi Powiatu. W Sicienku okazją do tego był Piknik Dożynkowy (6 sierpnia), a na imprezie furorę zrobił symbol konsultacji – rower (odrestaurowany i upiększony specjalnie na potrzeby konsultacji). Galeria pokazuje etapy jego remontu.

---
Prace nad procesem konsultacji społecznych dokumentu są realizowane w ramach projektu "Wspólne wyzwania, wspólna odpowiedzialność" prowadzonego przez Federację oraz Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy (Więcej>>>).