Aktualności

2015-05-29 Kilka minut o wysokiej jakości konsultacji

O tym co wyniknęło z naszej próby ożywienia procesu przygotowywania i realizowania programów współpracy samorządów z organizacjami pozarządowymi opowiadaliśmy dziś w Radiu PiK.

– Projekt „Wysoka jakość konsultacji społecznych” był pomysłem na to jak ożywić przygotowywane corocznie przez gminy, miasta, powiaty i województwa tzw. programy współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi. Przygotowanie tych programów jest obowiązkiem samorządu, no a że z obowiązkami już tak jest, że wykonujemy je, ale często bez przekonania, to w Federacji wymyśliliśmy sobie, że spisywanie programu to najlepsza okazja, aby lokalni urzędnicy i mieszkańcy mieli okazję podyskutować i wspólnie zaplanować jakie działania chcą wspólnie podjąć i zrealizować  w najbliższym roku – tak o projekcie opowiadał w Radiu PiK przedstawiciel Federacji.

Po projekcie zostało kilka trwałych efektów, bo nie tylko udało się wymyśleć jak skutecznie i efektywnie pracować nad programem współpracy, ale też jak mierzyć wyniki jego realizacji. A dodatkowym powodem do dumy z realizacji projektu jest powstanie i coraz większa popularność serwisu do konsultacji dokumentów on-line: stacja-konsultacja.pl oraz poradnik „Plan faktycznej współpracy”, zbierający rozwiązania wypracowane w projekcie i przetestowane w praktyce.

Cała rozmowa o „Wysokiej jakości konsultacji społecznych” dostępna jest tutaj >>>