Coś dla realizatorów PO KL – nadchodzą wielkie zmiany

27 cze 2014

Zasada konkurencyjności w projektach dla wydatków już powyżej 20 tys. zł netto? To nie zły sen, ale… wizja, którą podzieliło się z projektodawcami Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w projekcie wytycznych o kwalifikowalności na lata 2014-2020. Tego typu zmian, często nowatorskich, nierzadko dyskusyjnych jest więcej.Ministerstwo opublikowało roboczą wersję wytycznych kwalifikowalności wydatków dla projektów finansowanych z funduszy unijnych w latach 2014-2020. Niektóre zmiany były spodziewane i oczeki-wane, jak  rozwinięcie zasad stosowania uproszczonych metod rozliczania projektów w oparciu o stawki jednostkowe i kwoty ryczałtowe. Część  proponowanych rozwiązań jest sporym zaskoczeniem.

Do 11 lipca br. MIR czeka na uwagi do projektu dokumentu. To dobry czas na sygnalizowanie pro-blemów i wyraźny głos potencjalnych beneficjentów funduszy. Dokument publikujemy na naszej platformie konsultacyjnej www.stacja-konsultacja.pl.