Aktualności

2021-12-09 Zakończ rok... z RODO (szkolenie)

Jak wszyscy wiemy, od 25 maja 2018 roku obowiązują przepisy RODO, które dotyczą również organizacji pozarządowych i wskazują jakie mają obowiązki przy przetwarzaniu danych osobowych. Jeżeli Twoja organizacja dotychczas nie wypełniła tych przepisów lub jeśli nie wiecie w jaki sposób się do tego zabrać, to serdecznie zapraszamy na szkolenie, które organizujemy zdalnie 15 grudnia br. Szkolenie jest odpowiedzią na zgłaszane przez Was potrzeby.

Podczas czterogodzinnego, ale kompleksowego szkolenia omówimy i przybliżymy:
* podstawowe pojęcia dotyczące przetwarzania danych osobowych,
* role w procesie przetwarzania danych osobowych, w tym umowę powierzenia przetwarzania danych osobowych,
* zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych zgodnie z RODO,
* przesłanki legalności przetwarzania danych osobowych zwykłych (m.in. zgoda, uzasadniony interes administratorami, obowiązek prawny administratora, umowa),
* podstawowe obowiązki administratora danych osobowych m.in. obowiązek informacyjny,
* proces przetwarzania danych osobowych wolontariuszy przez NGO oraz przetwarzanie danych osobowych przez wolontariuszy w imieniu NGO w ramach realizowanych przez nich działań na rzecz organizacji pozarządowej.

Szkolenie ma wymiar praktyczny – uczestnicy szkolenia będą pracowali na wzorach dokumentów, które będą mogli dostosować do swoich potrzeb.

Szkolenie „RODO w NGO” odbędzie się zdalnie 15 grudnia w godz. 10.00-14.00 - link do spotkania na platformie zoom.us przekazujemy w odpowiedzi na zgłoszenie na formularzu dostępnym tutaj << LINK >>
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Szkolenie poprowadzi Monika Trzcińska - radca prawny z ponad 15-letnim doświadczeniem w świadczeniu usług doradztwa prawnego, specjalizująca się w doradztwie w zakresie prawnych aspektów tworzenia oraz funkcjonowania szerokiego spektrum organizacji zaliczanych do III sektora. Doświadczona trenerka w zakresie szkoleń z ochrony danych osobowych w organizacjach, prawa pracy oraz działalności statutowej i gospodarczej prowadzonej przez organizacje pozarządowe.

Zapraszamy serdecznie!