Aktualności

2019-11-06 Razem i przy kawie – śniadania pozarządowe

Od dzisiaj rozpoczęliśmy serię spotkań w Federacji, które nazwaliśmy… śniadaniami pozarządowymi. Chcemy, aby były wydarzeniem regularnym i organizować je będziemy co tydzień.

Śniadania pozarządowe mają pomóc zacieśnianiu współpracy między organizacjami, w tym poznawaniu bieżących działań poszczególnych organizacji i wyzwań przed jakimi aktualnie stają. A to z kolei prosta droga do planowania i realizacji wspólnych działań, wzajemnego wspierania się i rozwijania. W Federacji chcemy mieć stały termin i miejsce, w których możliwe jest spotkanie i rozmowa w pozarządowej grupie – stała płaszczyzna kontaktu, inspiracji i integracji, zapewniająca koleżeńską atmosferę. Czy nie za dużo oczekujemy od tych spotkań? Pierwsze z nich pokazało, że zainteresowanie kontaktami w takiej formie jest w Federacji wysokie, więc mamy już zaplanowane kolejne terminy.

Śniadania pozarządowe są jednym z kilku pomysłów, które mają służyć rozwojowi Federacji i jej organizacji członkowskich i składają się na projekt „Silniejsi członkowie, silniejsza reprezentacja”, na który uzyskaliśmy dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich (PROO 1a).